Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia
|
W dniu 14 maja 2019r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
przy Al. Ujazdowskich 3/1 w Warszawie Rady Działalności Pożytku Publicznego
Posiedzeniu przewodniczyła Mirosława Widurek
Tematem wiodącym posiedzenia Zespołu było „Wspieranie działań nad powołaniem ogólnopolskiego porozumienia organizacji senioralnych”
Jednym z tych działań jest utworzenie Bazy takich organizacji (stowarzyszeń, fundacji, KGW. OSP, LKS, grup nieformalnych itp.) z terenu miast, miasteczek i wsi. Utworzenie bazy będzie pomocne dla dotarcia do wszystkich organizacji, nawet tych najmniejszych, które mogą być zainteresowane utworzeniem porozumienia. Bardzo ważnymi elementami powstania takiej bazy będą również następujące działania:
Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Porządek posiedzenia przewidywał:
Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie)
W posiedzeniu wzięli udział zaproszeni Goście:
Podczas spotkania degustowano specjały z Beskidu Niskiego przygotowane przez KGW: Stary Żmigród, Myscowa i Osiek Jasielski oraz Stowarzyszenie "Kultura Karpat" z Draganowej. Zaprezentowano część atrakcji turystycznych oraz informacji o następujących miejscach w Beskidzie Niskim: Miasto i Gmina Dukla, Miasto i Gmina Iwonicz Zdrój, Gmina Osiek Jasielski, Gmina Krempna, Muzeum Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej, Ośrodek Edukacyjny im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.
Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Przewodnicząca zespołu Mira Widurek powitała zaproszonych gości i poprosiła w krótkie wystąpienia nt. działalności poszczególnych instytucji na rzecz osób starszych. Poseł Joanna Borowiak przedstawiła dokonania sejmowej Komisji Polityki Senioralnej oraz plany na przyszłość.
Mira Widurek zwróciła się do poseł J. Borowiak z prośbą o odwiedzenie przez Komisję terenów, gdzie z powodu rozproszenia małych organizacji z działalnością na rzecz seniorów jest słabo (choćby Beskid Niski). Zgodnie z deklaracją poseł Borowiak, Komisja chętnie skorzysta z zaproszenia. Asystent przewodniczącej Komisji poseł M. Zwiercan Kordian Kulaszewicz również podtrzymał tę deklarację.
Następnie działania Rady ds. Polityki Senioralnej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiła dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w MRPiPS Lidia Ułanowska. Rada wypracowała dokument ”Polityka społeczna wobec osób starszych”, przyjęty przez Radę Ministrów, który tworzy systemowe ramy wsparcia osób starszych. Obecnie Rada pracuje nad dokumentem „Dostępność plus” oraz monitoruje, jak „Polityka społeczna…” jest realizowana. Z kolei Departament Polityki Senioralnej w MRPiPS jest ramieniem ministra do spraw związanych z tematem osób starszych, w tym np. odpowiada za program ASOS, rozbudowę placówek Senior plus, kampanię Aktywny i bezpieczny senior, prowadzi prace w kierunku profesjonalizacji systemu usług asystenckich i opiekuńczych. Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Mira Widurek wspomniała o bardzo cennej inicjatywie podjętej przez Kraków - chodzi o kartę seniora oraz europejską kartę seniora. Tej akcji brak jest wsparcia informacyjnego. Podobne działania na rzecz seniorów podejmują tylko duże miasta Nie ma punktów dla seniorów w małych miejscowościach czy na wsiach. Trzeba by wspólnie podjąć akcje propagujące takie cenne pomysły. Poseł Borowiak zauważyła, ze samorządy często są niechętne takim inicjatywom, jak również tworzeniu rad senioralnych czy klubów seniora. Należy zmienić mentalność samorządowców, by zrozumieli, że warto inwestować w seniorów.
Izabela Czuba z Eursozialu opowiedziała o działaniach swojego stowarzyszenia, które tworzy sieć współpracy między organizacjami polskimi i niemieckimi, z ministerstwem pracy polskim i niemieckim. Starają się rozpowszechnić dobre przykłady działań na rzecz seniorów w Niemczech w Polsce. Organizują Dni seniora, wiele konferencji dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego nt. partycypacji osób starszych, oferty pomocowej dla seniorów, wymiany doświadczeń przedstawicieli polskich i niemieckich organizacji senioralnych. Celem działań Eurosozialu jest wsparcie działań na rzecz tworzenia ogólnopolskiego porozumienia organizacji senioralnych. W Niemczech działa organizacja Baxo – federalna wspólnota robocza skupiająca 120 organizacji senioralnych. Reprezentuje 13 mln seniorów. Działa na arenie krajowej i międzynarodowej. Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Krzysztof Balon z Eurosozialu podkreślił, że działania stowarzyszenia służą budowie sieci organizacji senioralnych i wzajemnej wymianie doświadczeń. Nie chodzi o kopiowanie rozwiązań, ale o uczenie się od innych, a także o promowanie pewnych pól współpracy. Łukasz Gojke podkreślił potrzebę włączania się byłych pracodawców w działania na rzecz emerytów. Potrzebny byłby specjalny odpis na ten cel. Warto również wykorzystywać doświadczenie zawodowe pracowników w starszym wieku w celu przyuczenia młodych. Zauważył tez rolę Kościoła w dziedzinie aktywizacji osób starszych. Trzeba wychowywać młodzież w duchu szacunku dla starszych.
Mira Widurek zgłosiła do poseł Borowiak sugestię, aby tworzenie gminnych rad senioralnych było obligatoryjne. Kordian Kulaszewicz wspomniał o zorganizowaniu Forum Srebrnej Gospodarki w Gdyni. 24-25 czerwca będzie kolejna edycja tej imprezy. Przeprowadzono dyskusję nad rekomendacjami dotyczącymi wsparcia dla idei powstania ogólnopolskiego porozumienia organizacji senioralnych.
Janusz Marszałek z Polskiej Unii Seniorów wskazał na ogromną rolę rad seniorów. Warto czerpać z dobrych wzorów niemieckich, by doprowadzić do tego, żeby organizacje senioralne stały się poważnym partnerem dla rządu. Polska Unia Seniorów od lat inicjuje utworzenie porozumienia organizacji działających na rzecz osób starszych.
Marzena Rudnicka z Instytutu Gospodarki Senioralnej, który bada potrzeby seniorów stwierdziła, że wiedza na temat potrzeb osób starszych powinna leżeć u podstaw przyszłych działań. podobnie jak wiedza o dobrych praktykach w tej dziedzinie. Potrzebna byłaby wspólna platforma do dzielenia się tymi praktykami. Trzeba zrobić najpierw audyt organizacji senioralnych, zastanowić się, jak wykorzystać ten zasób i wiedzę.
Bohdan Aniszczyk z Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta wskazał, że tworzenie porozumienia jest procesem wieloetapowym i rozłożonym w czasie. Takie doświadczenia zdobył przy procesie łączenia organizacji zajmujących się bezdomnością. Federacja organizacji działających na rzecz bezdomnych zrzesza 20 z 50 istniejących podmiotów, ale wszystkich łączyła idea wspólnego celu-pomocy bezdomnym. Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Marzena Pieńkosz-Sapieha pozytywnie oceniła ideę federacji organizacji senioralnych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Lech Feszler z Rady Seniorów w Białymstoku uznał pomysł połączenia organizacji senioralnych za bardzo korzystny dla działalności rad seniorów, ponieważ rady nie są obecnie dostatecznie wykorzystywane. Federacja byłaby pomocna radom w przekazywaniu ich potrzeb.
Krzysztof Balon zreasumował dyskusję stwierdzając, że działania na rzecz połączenia powinny się toczyć wokół 4 pytań:
Monika Mroczka ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Akacja” przedstawiła doświadczenia swojej organizacji na polu aktywizacji społecznej osób starszych. Wyraziła przekonanie, że małe organizacje na pewno chętnie będą przystępowały do federacji, bo kiedy działają samodzielnie, ich głos nie jest słyszalny. Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Łukasz Domagała zaznaczył, że trzeba zacząć od budżetowania spotkań organizacji senioralnych w celu wymiany dotychczasowych doświadczeń.
Przewodnicząca M. Widurek zwołała ad hoc podzespół, który ma wypracować rekomendacje w sprawie utworzenia federacji organizacji senioralnych. Członkowie Podzespołu ds. wypracowania rekomendacji w zakresie prac nad powołaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Senioralnych
Marzena Rudnicka przedstawiła ustalenia podzespołu:
Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Na zakończenie posiedzenia Mirosława Widurek zwróciła się do członków Zespołu z wnioskiem, aby Zespół wystąpił o wykreślenie bezdomności z przygotowanej przez Policję mapy zagrożeń. W związku z tym ustalono, że na kolejne posiedzenie Zespołu zostanie zaproszony przedstawiciel Komendy Głównej Policji, która jest autorem mapy, w celu przedstawienia powodów, dla których bezdomność została zaliczona do kategorii zagrożeń. Następne posiedzenie zespołu wyznaczono na 9 września 2019 r. o godz. 13.
Podzespół powołany do wypracowania rekomendacji w zakresie prac nad powołaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Senioralnych pracuje nad propozycjami opracowanymi przez Panią Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej Marzenę Rudnicką. Dalsze kroki będą następujące:
Członkowie Zespołu ds. Partycypacji Społecznej Osób Starszych Rady Działalności Pożytku Publicznego
Mirosława Widurek Przewodnicząca Zespołu do Spraw Partycypacji Społecznej Osób Starszych Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Emerytowany dyrektor przedszkola, domu dziecka i starszy wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty (aplikacja urzędnicza). Prezes Stowarzyszenia "Dla Równości" w Draganowej. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego III i IV kadencji, Laureatka Nagrody Prezydenta RP Andrzeja Dudy „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii „Człowiek-Lider” w 2018r. Lokalny lider wolontariatu w Beskidzie Niskim. Aktywnie działa na rzecz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Bohdan Aniszczyk Z wykształcenia matematyk, w 1992 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk. Został profesorem nadzwyczajnym w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania "Copernicus" we Wrocławiu. Od 1990 do 2002 zajmował stanowisko członka zarządu miasta Wrocławia, odpowiedzialnego za oświatę. Kilkakrotnie wybierany na radnego miasta Wrocławia, w samorządzie powoływany na przewodniczącego Komisji Edukacji i Młodzieży. W 1995 społecznie objął funkcję przewodniczącego zarządu głównego Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. W 1995 został wyróżniony Medalem Św. Brata Alberta za działalność charytatywną na rzecz osób bezdomnych i niepełnosprawnych umysłowo. (źródło: Wikipedia) Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Krzysztof Balon Jest dyrektorem organizacji zarejestrowanej w Niemczech, której misją jest rozwijanie współpracy pomiędzy socjalnymi organizacjami pozarządowymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, przede wszystkim w Polsce, a organizacjami niemieckimi. Społecznie jest sekretarzem Rady Programowej Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych WRZOS, federacji skupiającej ponad 500 podmiotów pozarządowych. Oprócz tego pracuje wolontarystycznie w Polskim Komitecie Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu EAPN. Od niedawna jest również członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego. Przewodniczący Zespołu do spraw Rozwoju Dialogu Obywatelskiego Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. (źródło: Internet)
Łukasz Domagała Prezes OFOP – Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Ze środowiskiem organizacji pozarządowych związany od 1999 r. Współtwórca i przewodniczący zarządu Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, działającego na terenie woj. dolnośląskiego. W latach 2013-2015 współpracownik Kancelarii Prezydenta RP. Absolwent stosunków międzynarodowych Collegium Civitas, uczestnik Akademii Innowatorów Społecznych Ashoka oraz International Visitor Leadership Program Departamentu Stanu USA. Zaangażowany w rozwój przedsiębiorczości społecznej, monitorowanie funduszy europejskich oraz tworzenie dobrego prawa dla aktywności społecznej i obywatelskiej. (źródło: Internet)
Cezary Miżejewski Działacz opozycji demokratycznej w PRL. Od XII 2001 pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, 2005-2009 radca w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 2007 członek rady programowej Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych WRZOS; od 2009 w Radzie Ekspertów Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN; od 2010 członek Komitetu Wykonawczego Polskiego Komitetu EAPN. Od 2009 w Zespole ds. rozwiązań systemowych w zakresie ekonomii społecznej (reprezentant strony związkowej w Komisji Trójstronnej). Wszedł m.in. w skład rady ekspertów społecznych i komitetu wykonawczego Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciw Ubóstwu (EAPN). W 2013 został członkiem zarządu Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych (WRZOS), zaś w 2015 prezesem zarządu WRZOS. Od 2015 członek działającego przy MRPiPS Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej kolejnych kadencji. Współprzewodniczący Zespołu do spraw Funduszy Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. (źródło: Wikipedia) Galeria zdjęć - (kliknij zdjęcie) Łukasz Gojke Pracownik Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Absolwent Wydziału Rolniczego Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Wieloletni dyrektor oraz prezes w spółkach Skarbu Państwa. Na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Politechniki Gdańskiej ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, w zakresie jednolitego rynku oraz w zakresie zarządzania i nadzoru w spółkach kapitałowych. Odbył studia doktoranckie na Politechnice Śląkiej w Gliwicach. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego. Pomaga ludziom poszkodowanym przez polskie sądownictwo. Przewodniczący Zespołu ds. Interwencji Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. (źródło: informacja własna)
Marzena Pieńkosz-Sapiecha Absolwentka filologii polskiej. Przez wiele lat prowadziła osiedlowy dom kultury, który oferował mieszkańcom wielkomiejskiej dzielnicy Lublina rozmaite formy organizacji wolnego czasu. Powołała do życia Stowarzyszenie Błonie, które było inicjatorem budowy kilku obiektów sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym skateparku i zespołu boisk. Organizatorka licznych przedsięwzięć społeczno-kulturalnych. Inicjatorka utworzenia Banku Żywności w Lublinie. Obecnie Jest Prezesem Fundacji Bank Żywności w Lublinie. Członek Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności. Członek Zespołu ds. Wdrażania Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest przedstawicielką RDPP w Radzie Dostępności przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju. Przewodnicząca Zespołu do spraw Społecznych, Rodziny i Dziedzictwa Narodowego Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji. (źródło: Internet)
Maciej Zarębski Doktor Nauk Medycznych, specjalista ds. diagnostyki laboratoryjnej. Jest autorem 52 książek (z historii regionu, reportaży, wspomnień oraz biografii). Należy do Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (polskiego SEC-u), Unii Polskich Pisarzy Lekarzy (od roku 2015 jest jej wiceprezesem). Działał w strukturach centralnych ruchu regionalnego (przez długie lata – do roku 2011, członek Prezydium Ruchu Rady Stowarzyszeń Regionalnych RP) i na rzecz regionu - tworząc po przeniesieniu się w 2004 roku ze Staszowa do Zagnańska Ośrodek Regionalizmu Świętokrzyskiego – obecnie (od września 2014 roku) Ośrodek Świętokrzyskich Mateczników Patriotyzmu i Kultury. Jako redaktor naczelny Eskulapa Świętokrzyskiego (w latach 2004-2014), przewodniczący Zespołu Historyczno-Kulturalnego Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej oraz członek Prezydium Rady Okręgowej ŚIL w Kielcach (w latach 2010-2014), od roku 2014 pełni funkcję sekretarza Naczelnej Komisji Rewizyjnej Izb Lekarskich w Warszawie. Od marca 2015 roku jest wiceprezesem Zarządu Głównego Unii Polskich Pisarzy Lekarzy zaś od czerwca 2016 roku prezesem Krajowej Rady Mateczników Polskości. Kieruje wydawnictwem Biblioteki Staszowskiej, na którego koncie jest ponad dwieście tytułów, z czego kilkadziesiąt jego autorstwa. Od czerwca 2016 roku jest także członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego. Przewodniczący Zespołu do Spraw Mateczników Patriotyzmu i Kultury Ludowej Rady działalności Pożytku Publicznego VI kadencji.. (źródło: informacja własna, Wikipedia) |
Polecamy
na naszej stronie i u
naszych znajomych:
Najnowsze
felietony Beskidzka Pajda u seniorów pedagogów w Krośnie i okolicach Zaczynamy przygotowania do Świąt Opiekane, kartoflanka i... ptasie mleczko Beskid Niskie to miejsce przyjazne dla społeczników Podkarpacki Bank Żywności nasz wieloletni partner Nasz rzeszowski przyjaciel "Zupełne Dobro"
Ruskie z kapustą i z serem
Kluski śląskie Beskidzkiej Pajdy w Jadłodzielni wKrośnie! Zupa drwali w Jadłodzielni w Krośnie! 23.10.2020 Żurek i bigos w Jadłodzielni w Krośnie 16.10.2020 Piramida szczęścia czyli niedzielny poranek u naszych podopiecznych Gotujemy dla potrzebujących - Krosno, Myscowa Zagospodarowywanie nadwyżek żywności z Biedronki, KFC, TESCO i Kaufland w dobie Covid-19 Dodatkowa dostawa żywności POPŻ w sierpniu 2020r. Spotkanie w Klubie Seniora w Dukli
Z
wizytą w Katowicach na Placu Przyjaciół Miszkolca PO PŻ - szkolenia w Gminie Krempna 13 lipca 2020 Pomoc Żywnościowa POPŻ - dostawa 19 czerwca 2020 V Konkurs O Laur Złotej Patelni - Wietrzno 2020 Będą medale dla Wolontariuszy Seniorów i Seniorek z KGW! IX Plenarne Posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Wywiad Mirki Widurek dla Głosu Seniora Wywiad Mirki Widurek dla Podlaskiego Seniora Wyremontujmy seniorom mieszkanie
Nasi wolontariusze
c.d.
Bo wirus, to test -
teledysk szefa Głosu Seniora Bez osób starszych nie ma przyszłości - podpisaliśmy Apel Wspólnoty Sant'Egidio Sprzeciw wobec wypowiedzi Ministra Rolnictwa 20-04-2020 Jadłodzielnia Rzeszów Sylwetki - nowy dział - nasi wolonatriusze Piszą o nas - nawet w Brukseli! Ze świąteczną wizytą u Siostry Małgorzaty Świąteczne wypieki dla dziewczyn i chłopaków w Biedronek Pomoc żywnościowa w czasie pandemii Odpowiedź MRPiPS na nasze pismo
Otrzymaliśmy
Otrzymaliśmy
Apel o rozpoczęcie
prac nad zmianami w systemie opieki społecznej w Polsce
List do MRPiPS w sprawie sytuacji osób bezdomnych przebywających w placówkach całodobowych Trudny czas Pandemii - co robimy, komu jak pomagamy Procedury Stowarzyszenia Dla Równości w akcji rozdzielania żywności z sieci handlowych Rola wolontariatu w realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ Suszonki dla naszych przyjaciół z ulic i pustostanów POPŻ FEAD 2019 dostawa luty 2020 Głos Seniora dla bezdomnych seniorów Wizyta studyjna w Inowrocławiu Powołanie Miry Widurek do Rady Starszych KIGS
Warsztaty
dietetyczne 22.02.2020 W Radio Rzeszów o Zupełnym Dobru 27 stycznia 2020r. Zupa Drwali na Plantach w Krakowie 26 stycznia 2020r. Pierogi i pomidorowa z Beskidu Niskiego dla osób bezdomnych - Rzeszów 22 stycznia 2020 Kobiety pustostanów Kraków 21 stycznia 2020r. V posiedzenie Zespołu ds. Osób Starszych RDPP 29 stycznia 2020 Znamy szczegóły pierwszej dostawy żywności POPŻ. Odbędzie się 14 lutego 2020r. Zaproszono nas: IV Forum Samorządów i IV Samorządowy Bal Charytatywny Podziękowania za udział w Projekcie Liderzy Kooperacji IV Posiedzenie Zespołu ds. Partycypacji Społecznej Osób Starszych RDPP Zupa na Plantach - Kraków - 29 grudnia 2019 Zupa na Placu - Rzeszów 18.12.2019 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5 grudnia 2019 - Rozalin Akcja Społeczna Korpusu Solidarności - Świąteczna Zbiórka Żywności Spotkanie promujące Korpus Solidarności 23 listopada 2019r. Kąty Kolejna wyprawa do Zupy na Plantach 1.12.2019 KG Policji pozytywnie odpowiada na nasz wniosek w sprawie współpracy w zakresie szkolenia Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości od Prezydenta RP Opiniowanie Strategii Rozwoju Województwa Łęki Dukielskie - Bezpieczny Senior 27 listopada 2019 Konkurs Kulinarny rozstrzygnięty! Z wizytą w Zupie na Placu w Rzeszowie Warzyce 12 listopada 2019 - Bezpieczny senior w Gminie Jasło Jesteśmy partnerem lokalnym Korpusu Solidarności III posiedzenie Zespołu ds. partycypacji społecznej osób starszych RDPP Zupa na Plantach - dzień czwarty Dwa dni, dwa światy, wiele wrażeń... Certyfikaty dobroczynności Beskidu Niskiego - Kąty 2019
W obronie
godności. Sukces! Bezdomność nie jest już zagrożeniem!
Dzień
Seniora u Pierwszej Damy RP Szkolenie strażaków o transplantacjach Relacja z Gdańska - X Posiedzenie Pomorskiej Rady Senioralnej Piszą o nas! Pomoc osobom bezdomnym w okowach regulacji Bezdomność seniorów - II posiedzenie Zespołu ds. Partycypacji Społecznej Osób Starszych RDPP
Zupa na
plantach Zupa na Placu Rzeszów 5 sierpnia 2019r. Zaproszono nas na XIX Forum Ekonomiczne w Krynicy Nieodpłatna Pomoc Prawna w 2018 roku - prezentacja MS 9-11 czerwca 2019r. - Sandomierz spotkanie makroregionalne dla Wojewódzkich Podmiotów Sektorowych i członków zespołów Programu "Liderzy Kooperacji" Odbyło się III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego - Iwonicz Zdrój 2019 - RELACJE FOTO i WIDEO Ruszył proces legislacyjny związany z utworzeniem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem
O III Forum
Stowarzyszeń Beskidu Niskiego
I Posiedzenie Zespołu
ds. Partycypacji Społecznej Osób Starszych Rady Działalności Pożytku Publicznego Wieczór poetycki Marii Brzozy - poetki z Beskidu Niskiego Gmina Krempna w II Edycji Liderów Kooperacji!!! Trwają prace nad przygotowaniem III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego
POPŻ - FEAD 2018
Drugi Kamień Milowy Programu Liderzy Kooperacji Bezpieczny senior w Jaśliskach 8 kwietnia 2019 Nowy dział na naszej stronie: Dla Równości - Dla Seniorów Podsumowanie Akcji zagospodarowywania nadwyżek żywności
Warsztaty
kulinarne:
Dostawa żywności
I Kongres Organizacji Pozarządowych Rzeszów Bezpieczny Senior - Wietrzno 14 marca 2019 Szkolenie Liderów Akcji „Zagospodarowywanie nadwyżek żywności z marketów” Do naszej akcji zagospodarowywania nadwyżek żywności z hiper i super marketów przyłączyły się Gminy Jaśliska i Zarszyn. Mira Widurek w Krajowej Radzie Działalności Pożytku Publicznego - zakres działalności i kompetencji
Udział delegacji Beskidu Niskiego w Eksperckim Seminarium Obywatele dla Niepodległej Zaproszenie na Otwarte Spotkanie Krajową Radą Działalności Pożytku Publicznego Ustawa o KGW - konsultacje Rzeszów 30.01.2019
Bezpieczny senior Warsztaty kulinarne Pielgrzymka 18.02.2019, Sowina 21.02.2019 Świąteczne spotkanie w Podkarpackim Banku Żywności, przy mikrofonie Polskiego Radia Rzeszów Warsztaty kulinarne POPŻ w styczniu 2019 Myscowa i Lublica
Świąteczna Zbiórka Żywności "Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół"
- relacja, zestawienia Szkolenie "Bezpieczny Senior" w Nowej Wsi 26 listopada 2018r. Pierwsza dostawa żywności FEAD za nami
Mira
Widurek Mirosława Widurek na I posiedzeniu Krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Warszawie Gala Narodowego Instytutu Wolności Warsztaty kulinarne POPŻ w grudniu 2018 - Lublica Warsztaty kulinarne POPŻ w listopadzie 2018 Krempna i Pielgrzymka
Komunikat o dostawie żywności z Programu POPŻ FEAD
2018 w dniu 24 listopada
2018
Z wizytą u naszych przyjaciół:
"Ćwicz dla zdrowia i sprawności" Relacja z wartszatów "Bezpieczny Senior" w Nowosielcach
Z wizytą u naszych przyjaciół Dzień Seniora w Nowej Wsi 6 października 2018 Z wizytą u przyjaciół V Spotkanie przy stole Szczawne-Kulaszne 6 października 2018r. Trzeci Konkurs Kulinarny "O Laur Złotej Patelni" Beskidu Niskiego został rozstrzygnięty!
Spotkanie Wolontariuszy
Beskidu Niskiego Relacja fotograficzne z Warsztatów kulinarnych "Dobrze odżywieni nie są wykluczeni" Otwarte Warsztaty Kulinarne: "Dobrze odżywieni nie są wykluczeni" OFERTA dotacji Podkarpackich Inicjartyw Lokalnych 2018-2019
Fotorelacja ze Szkolenia Bezpieczny Senior w Iwoniczu 21 czerwca 2018r.
Zagospodarowujemy nadwyżki żywności z supermarketów Fotorelacja z dostawy żywności FEAD w dniach 18-19 kwietnia 2018 Fotorelacja ze szkolenia w Osieku Jasielskim Fotoreportaże ze szkolenia Bezpieczny Senior w Krempnej i Komańczy Dostawa żywności dla Gmin: Kołaczyce, Osiek Jasielski, Krempna - 18-19 kwietnia 2018r. Fotoreportaż ze szkolenia Bepieczny Senior II w Cergowej Wielkanocna wizyta w Podkarpackim Banku Żywności Spotkania z Dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie Panem Wojciechem Kaczmarczykiem Spotkanie Rad działalności Pożytku Publicznego w Szczawnem Relacja z cyklu konferencji: "Bezpieczny Senior" Relacja z I Forum zdjęcia i filmy!!! Tu można posłuchać fragmentów audycji promującej Forum w Radio Rzeszów Trwają przygotowania do I Forum Stowarzyszeń
.Najnowsze
informacje o Niefinansowane szkolenie FEAD 2016 w Krempnej .Spotkanie inicjatywne Komitetu Organizacyjnego I Beskidzkiego Forum Stowarzyszeń. Radio Rzeszów w Beskidzie Niskim
.Wizyta w Banco de Alimentos Madrid czyli centrali Hiszpańskiej Federacji Banków Żywności .Spotkanie Wojewódzkiej RDPP ze Stowarzyszeniami Beskidu Niskiego i Pogórza 10.06.2016 .Podsumowanie FEAD 2015 metodą analizy SWOT Nasz człowiek w Wojewódzkiej Radzie Działalności Pożytku Publiczbnego
|
Wyślij pocztę do
mwidurek@onet.eu
z pytaniami i uwagami dotyczącymi tej witryny sieci web. |