„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia
|
W dwudniowym Ogólnopolskim Forum wzięli regionalni partnerzy Korpusu Solidarności z 15 województw oraz organizacji pozarządowych i instytucji, które współpracują z wolontariuszami długoterminowymi lub planują taką współpracę. Podczas Forum odbyła się ogólnopolska inauguracja Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego w środowisku podmiotów zainteresowanych wolontariatem i przystąpieniem do Korpusu Solidarności. Pierwszy dzień Forum poświęcony został przede wszystkim przedstawieniu istoty działań Programu Korpus Solidarności. Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w wizytach studyjnych w wybranych organizacjach i instytucjach, współpracujących na stałe z wolontariuszami. My wzięliśmy udział w wizycie studyjnej w siedzibie Stowarzyszenia "Mali Bracia Ubogich". Była to okazja do wymiany doświadczeń i praktyk, podzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie wolontariatu długoterminowego.
Podczas drugiego dnia Forum odbyły się spotkania i warsztaty, mające na celu przede wszystkim rozwój organizacji i instytucji, profesjonalizację ich działań i doskonalenie form współpracy z wolontariuszami długoterminowymi. Wśród gości honorowych można było spotkać Przewodniczącego Komitetu Pożytku Publicznego Wiceprezesa Rady Ministrów Prof. Piotra Glińskiego, Wojciecha Kolarskiego - Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Wojciecha Jachimowicza - Przewodniczącego Rady Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego a także współprzewodniczącego ze strony pozarządowej Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji . Jednym z pierwszych prelegentów był Jan Mela, który porwał uczestników brawurowo opowiedzianą historią swojego życia. Niezwykle ciekawe i stojące na bardzo wysokim poziomie merytorycznym wykłady i zajęcia warsztatowe, na bieżąco ilustrowały Magda Arażny i Dorota Kostowska z Duetu THeINKERS, które poprowadziły również warsztat o myśleniu wizualnym, prezentujący "Graphic recording" czyli notatki graficzne, flipowanie, sketchnoting (albo skecznotki) i facylitacja graficzna. Równie fascynujące były zajęcia Majki Lipiak, która pokazała nam nowy świat internetu - media społecznościowe do bólu i doskonale wykorzystywane na potrzeby organizacji. Uznany Psycholog, Dagmara Zielińska poprowadziła warsztat "Aby chciało się chcieć" na temat motywowania wolontariuszy. Było też o RODO i ubezpieczeniach w wolontariacie. No i o wartościach - tu wysłuchaliśmy wykładu prof. Krystyny Chałas - legendy Stowarzyszenia Szkół Twórczych.
Można było się bliżej zapoznać z "SOWĄ" - czyli internetowym Systemem Obsługi Wolontariatu. To były dwa, dobrze spędzone dni.
|
Polecamy na naszej stronie i u naszych znajomych:
Nasze ostatnie działania:
Rozdysponowaliśmy
POPŻ - działania niefinasowane POPŻ - działania niefinasowane Jak to robić? Jak pomagać i wspierać nie stygmatyzując?
Warsztaty dietetyczne 5 lipca 2022r. Krempna, Polany, Myscowa Lwów - Odessa 29 czerwca - 2 lipca 22' Debata z organizacjami pozarządowymi o pomocy humanitarnej Dostrzegając pracę innychRuszyła edycja Kart Caritas Polska „Na Codzienne Zakupy” Bajki Babci Mirki oddane do składu Wolontariat w czasie wojny - debata - Nowa Dęba 14 maja 2022r. Miła niespodzianka w Kinie Za Rogiem w Rzeszowie Świąteczny fidrygałek Mirki Widurek W drodze Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 Nadzieja - Polsko-Ukraińskie Śniadanie Wielkanocne Jak zawsze Świąteczne paczki dla rzeszowskich ubogich Spotkanie z kobietami - Зустріч з жінками Kolejna wyprawa do Cieszanowa-Budomierza - 5 kwietnia 2022r. deszczowy wtorek.Przed jutrzejszym ważnym spotkaniem
Z
Katią i Sofijką w Kinie Za Rogiem Cafe w Rzeszowie
|
Wyślij pocztę do
mwidurek@onet.eu
z pytaniami i uwagami dotyczącymi tej witryny sieci web. |